Kuźnica to dość duży ośrodek rybacki. Od strony Zatoki Puckiej funkcjonuje port rybacki z mariną. Przez wiele lat była to mała nieosłonięta przystań rybacka, z niewielkim nabrzeżem i trudnym, obfitującym w mielizny podejściem. Jesienią 2012 roku oddano do użytku zmodernizowany port.
Obecnie chroniony jest on dwoma falochronami - południowym (174 m) i wschodnim (110 m). Falochrony są jednocześnie nabrzeżami, przy których mogą cumować jednostki pływające. Falochrony są oświetlone, posiadają przyłącza energetyczne. Sam basen portowy zajmuje powierzchnie 3,5 hektara. Dodatkowo, na brzegu powstały budynki zaplecza przystani i bosmanat, budynek socjalno-administracyjny dla rybaków, budynki sanitarne z WC i prysznicami. Pogłębiono także tor podejścia do portu.

Żeglarze przypływający do Kuźnicy mogą trafić na braku możliwości znalezienia miejsca postojowego - w tym ogromnym porcie miejsc, gdzie można zacumować jachtem jest niedużo - raptem 6-7.
Nie przewidziano żadnych miejsc z typową infrastrukturą portową do cumowania dla żeglarzy jak Y-bomy lub typowe niskie pływające pomosty.
W Kuźnicy jachtem cumujemy do wysokiej kei obudowanej przyzwoicie drewnem, ale bez żadnej możliwości skorzystania z podłączenia wody lub prądu.


Ocena artykułu7,0/10 (na podstawie 1 oceny)

Oceń, skomentuj artykuł jako pierwszy


chlapowo.pl

wczasy w Chłapowie

jastrzebiagora.eu

wczasy w Jastrzębiej Górze

debki.eu

wczasy w Dębkach

karwia.eu

wczasy w Karwii

jastarnia.eu

wczasy w Jastarni

noclegi w Kuźnicy:

polecamy:

  • letnik.pl - kwatery nad morzem
  • wczasy.pl - noclegi na wczasy

©  2003 - 2024   www.kuznica.eu - noclegi na morzem na wczasy w Kuźnicy - wakacje w Kuźnicy

niedziela, 21 lipiec 2024r. 00:59:02, online: (0/2), 6.4 ms